آخرین خبرها
خانه / ارز دیجیتال / نصف شدن نرخ هش شبکه بیت کوین طی دو هفته گذشته !

نصف شدن نرخ هش شبکه بیت کوین طی دو هفته گذشته !

در طول دو هفته‌ی گذشته، نرخ هش (Hash Rate) تقریباً نصف شده است؛ بالاترین رکورد ثبت شده‌ی آن در تاریخ ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ به مقدار ۶۲ میلیون تراهش در ثانیه بوده است که این مقدار در دو روز گذشته به ۳۴ میلیون تراهش در ثانیه نیز رسیده است.

به‌دلیل ریزش بازار ارزهای دیجیتال در هفته‌ی گذشته، ماینرهای زیادی دستگاه‌های خود را به‌منظور کاهش زیان رسانی، خاموش کردند. یکی از بنیان‌گذاران استخر استخراج چینی F2Pool، چان یانگ، می‌گویند این شرکت‌ مجبور شده است که هزاران دستگاه خود را خاموش کند.

نصف شدن نرخ هش شبکه بیت کوین طی دو هفته گذشته !

همچنین توییتی‌ از خبرنگار چینی، cnLedger، که عکس مردی را در کنار توده‌ای عظیم از دستگاه‌های آسیک نشان می‌دهد و زیر آن نوشته است:

زمان خرید وقتی است که ماینر‌ها در خیابان هستند.

بیشتر بخوانید: ماینرهای چینی در حال فروش ارزان دستگاه‌های استخراج

نصف شدن نرخ هش شبکه بیت کوین طی دو هفته گذشته !

علی‌رغم اینکه بازار ارزهای دیجیتال در این ماه ریزش عظیمی را تجربه کرده و حدود ۸۰ میلیارد دلار سرمایه از آن خارج شده ، طی چند روز گذشته دوباره بازار به یک ثبات نسبی رسیده است. در زمان فعلی نگارش مقاله بیت کوین از دیروز حرکت صعودی خود را به سمت ۴,۲۰۰ دلار ادامه داده، اتریوم که در این هفته به شدت سقوط کرده بود، بیش از ۵ درصد رشد داشته و حتی بیت کوین کش که درگیر جنگ هاردفورک بوده، با افزایش قیمت نسبتا خوبی مواجه شده است.

بیشتر بخوانید: کاهش سختی شبکه بیت کوین در پی هاردفورک بیت کوین کش

در حالی که این کاهش قیمت بدون شک برای ماینرها هزاران دلار ضرر به جای گذاشته ؛ اما پایین آمدن نرخ هش منجر به افزایش پاداش ماینرها هم می‌شود که درنهایت باعث برگشت دوباره‌ی ماینرها خواهد شد. همچنین این کاهش نرخ هش فرصت مناسبی برای ماینرهای کوچک محسوب می شود؛ این فرایند باعث غیرمتمرکزسازی بیشتر این صنعت خواهد شد، صنعتی که این اواخر به‌شدت انحصاری و متمرکز شده بود.

حتما ببینید

رکورد جدید حجم معاملات آتی بیت کوین شکسته شد

طبق توییت منتشرشده از سوی بازار مشتقات پیشروی ایالات‌متحده آمریکا، گروه بورس بازرگانی و کالای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Free Web Submission